סט המטבעות מתאר שמונה דגים אקזוטיים המצויים בשוניות האלמוגים שבים סוף.

קיסר הדור - צבעוניותו מרשימה במיוחד ושמו נובע מצבעיו הכחול והצהוב המלכותיים.

זהרון – דג ארסי שלוכד את הטרף בעזרת סנפיריו הגדולים. פסיו הלבנים והשחורים תואמים את צבעי השונית ועוזרים לו לצורכי הסוואה.

פסון – גופו מעוטר בפסים צהובים, שחורים ולבנים מרהיבים. מצוי בסדקים בתוך השוניות, בדרך כלל כדג בודד או בזוג.

ברקן הנזר - חי בשוניות אלמוגים. צבעו הדומיננטי אדום וגופו מקושט בפסים לבנים אופקיים. עיניו גדולות ביחס לגודלו וגופו מחוספס בקשקשים.

פיקסון ים סוף – חי באוקיאנוס ההודי, בים סוף ובמפרץ הפרסי. השם "פיקסון" נובע מדגמי הצבע הייחודיים שלו שמזכירים את ציוריו של הצייר פיקאסו.

טווסון אילתי – ייחודי לשוניות האלמוגים שבים סוף. הוא ניזון מבעלי החיים זעירים ומחסרי חוליות עם שריון, החיים על האלמוגים והסלעים.

הפרפרון הוא דג צבעוני בולט. גופו פחוס-הצדדים מאפשר לו תנועה קלה בין האלמוגים. הוא נפוץ בשוניות, פעיל במיוחד ביום ונשאר בשטח
הטריטוריאלי המוגן שלו. הוא מצוי בדרך כלל בזוגות וניזון מאלמוגים, מתולעים ומחסרי חוליות. בלילה הפרפרון מסתתר בשונית וצבעיו דוהים יחד עם החשיכה בשונית.

התוכינון ירוק הקווים חי בשוניות האלמוגים באוקיאנוס השקט ובאוקיאנוס ההודי, כולל ים סוף. צבעי גופו הם גווני כחול-ירוק בשילוב ורוד מסביב לקשקשים ובפסים באזור הפנים,
וצהוב בחלק הגוף הקדמי. הדג ניזון מאצות הגדלות על האלמוגים. שמו "תוכינון" נובע משיניו שמזכירות את מקורו של התוכי.

פרטי המטבע:
 
מס' קטלוגי שנת הנפקה מתכת  קוטר במ"מ משקל בגרם כמות
72020311 2016 כסף/999 קשוט, 1oz עם צבע 38.61 31.1 199

 

accessibility

/?section=453 אנא המתן 44562 /?section=500 מספר כסף וירטולי יכול להכיל מספרים בלבד קופון פג תוקף או לא תקין קופון נוצל במלואו קוד קופון לא חוקי קופון זה דורש עגלה בשווי גבוה יותר = שדות חובה הקופון נמצא מוודא סכומים